Fotorevue 399 – „Výtvarné léto“ a „Východočeský výtvarný salon“

To, že Covid není všemocný, dokazují i výtvarníci z Unie výtvarných umělců v Hradci Králové, kteří po dobu pandemie tvořili ve svých ateliérech, a nyní nadešel čas, kdy můžou svojí tvorbu představit veřejnosti, nebo alespoň svým blízkým. Letos to není jen jedna výstava, ale hned dvě. V této nepříznivé době se poměrně málo cestuje, ovšem zájem o umění neuvadá, a tak se představenstvo UVU rozhodlo zdokumentovat obě výstavy na videa, kde si je můžete v klidu prohlédnout, popřípadě zastavit, abyste se mohli potěšit jednotlivými díly a v klidu si je i vychutnat.

Jako první je bienále Výtvarné léto v prostorách Galerie Kinský – Nový zámek v Kostelci n./Orlicí, kde se představují s více jak 170 díly. Tuto expozici můžete shlédnout od 11. 6. do 12. 9. 2021.

Druhou je každoroční Východočeský výtvarný salon v prostorách Galerie Na Hradě, Hradec Králové. Zde je představeno přes 80 děl v době od 23. 6. do 5. 9. 2021.

Ten, kdo se rozhodne pro osobní návštěvu obou expozic, rozhodně neprohloupí, jelikož instalace jsou perfektní a prostředí obou galerií umocňují zážitek ze zhlédnutí těchto výstav.

Napsat komentář